Droga Betlejemska

Od plebanii w kierunku Świątyni rozciąga się ogród kwiatowy, w którym można rozpoznać setki znanych i nieznanych kwiatów, roślin i drzew. Pięknie zaprojektowane i uformowane barwne  klomby i trawniki,  nadają Sanktuarium wygląd wspaniałej królewskiej rezydencji. Opiekę nad  zadrzewieniem terenu objął  Władysław  Ścibisz z Ostrowca Św., nadleśniczy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z jego inicjatywy rosną tu cisy, modrzewie, srebrne świerki, tuje, oliwki, cyprysy, pinie, dęby złociste…

Przy  alei prowadzącej  do  Świątyni,  wzdłuż  ogrodu umieszczono  Dwanaście  Tajemnic  Drogi  Betlejemskiej. Na postumentach zbudowanych z małych okrągłych kamieni widnieją artystycznie  wykonane  z  drzewa  małe kapliczki, według projektu siostry Haliny Tobiasz.

W każdej z nich mieści się obrazek przedstawiający scenę z dzieciństwa Pana Jezusa.

Program  i  treść  bogactwa  Drogi  Betlejemskiej  mieści się  w  słowach:  „Rodzina   Bogiem silna”. Chodzi o takie działania duszpasterskie, aby w rodzinach zapanował duch podobny jak w rodzinie nazaretańskiej. Chodzi o to, by wzbudzić miłość do dziecka, by odrodzić duchowo polską rodzinę.

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Utwórz nowe konto!

Wypełnij poniższy formularz, aby się zarejstrować

*By registering into our website, you agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.

Odzyskaj swoje hasło

Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło, aby zresetować