Droga Betlejemska

Od plebanii w kierunku Świątyni rozciąga się ogród kwiatowy, w którym można rozpoznać setki znanych i nieznanych kwiatów, roślin i drzew. Pięknie zaprojektowane i uformowane barwne klomby i trawniki, nadają Sanktuarium wygląd wspaniałej królewskiej rezydencji. Opiekę nad zadrzewieniem terenu objął Władysław Ścibisz z Ostrowca Św., nadleśniczy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z jego inicjatywy rosną tu cisy, modrzewie, srebrne świerki, tuje, oliwki, cyprysy, pinie, dęby złociste…

Przy alei prowadzącej do Świątyni, wzdłuż ogrodu umieszczono Dwanaście Tajemnic Drogi Betlejemskiej. Na postumentach zbudowanych z małych okrągłych kamieni widnieją artystycznie wykonane z drzewa małe kapliczki, według projektu siostry Haliny Tobiasz.

W każdej z nich mieści się obrazek przedstawiający scenę z dzieciństwa Pana Jezusa.

Program i treść bogactwa Drogi Betlejemskiej mieści się w słowach: „Rodzina Bogiem silna”. Chodzi o takie działania duszpasterskie, aby w rodzinach zapanował duch podobny jak w rodzinie nazaretańskiej. Chodzi o to, by wzbudzić miłość do dziecka, by odrodzić duchowo polską rodzinę.

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskaj swoje hasło

Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło, aby zresetować