Procesja Fatimska

OD MAJA DO PAŹDZIERNIKA – w pierwszą sobotę miesiąca

Świętokrzyskie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej od kilku lat włącza się w Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W Nabożeństwie przez własny Akt Zawierzenia, procesję Różańcową z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ze świecami, modlitwą i pieśniami dołączamy prośbę błagalną o Beatyfikację Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz polecamy intencje Kościoła, naszej ukochanej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych.

W nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca włączają się jako dar ekspiacji grupy AA kontynuujące swoje spotkania modlitewno formacyjne.

Wspomnienia śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe, Patrona Parafii w Kałkowie, skłania nas do głębszej refleksji, co dziś święty Maksymilian Maria Kolbe mówi do nas.

Przypomnieć należy sobie rok 1917, kiedy to młody Maksymilian spacerował po placu św. Piotra w Rzymie widząc tłumy liberalnej młodzieży ze sztandarami Lucyfera, które kroczyły z hasłami bluźniącymi Maryi i Bogu.

To wydarzenie sprowokowało go do stworzenia Rycerstwa Niepokalanej i ciągłej walki o cześć Najświętszej Dziewicy Maryi w Polsce i na świecie.

Już wtedy Maksymilian był narzędziem Matki Bożej, która posłużyła się nim w walce o Ewangelię i cywilizację miłości.

Św. Maksymilian, męczennik z Oświęcimia, walczył z cywilizacją śmierci, dziś przypomina nam byśmy podążali jego tropem, w walce o Królestwo Boże w sercach ludzi na świecie.

W tych czasach siły zła spotęgowały swe działania, by niszczyć życie Trójcy Przenajświętszej w duszach ludzi. Cywilizacja śmierci rozwija się poprzez fałszywe ideologie, wzrastającą antykoncepcję, aborcję, in vitro, eutanazję, które są konsekwencją postkomunistycznych prądów i obecnej liberalizacji, hedonizmu, globalizacji i laicyzacji życia codziennego.

Św. Maksymilian nie wiedział, jakie czasy będą przed nami, ale swoim życiem i działalnością pokazał nam co mamy robić w obecnych czasach, by zahamować ducha śmierci. Biorąc przykład z tego niezwykłego świętego, módlmy się by Matka Boża zwyciężyła zło niszczące pokój, miłość w rodzinach i zatriumfowała nad deptaniem wiary ludzi oddanych Bogu.

Anioł Pokoju przychodząc do pastuszków w Fatimie w 1916 roku, nauczył dzieci modlitwy, która jest odmawiana w duchu wynagrodzenia za grzechy przeciwko Trójcy. Dziś potrzeba nam żyć duchem św. Maksymiliana i duchem Fatimy, by przepraszać Boga za całe to zło popełniane przez jego stworzenia.

„O Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w duchu najgłębszej pokory i żalem za popełnione grzechy, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Pana Naszego Jezusa Chrystusa obecnego w tabernakulach i na ołtarzach całego świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, proszę o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.”

Transmisja NA ŻYWO

NA ŻYWO

Liturgia na dziś

Normobaria

NA ŻYWO

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskaj swoje hasło

Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło, aby zresetować