Oratorium Fatimskie

Przed Golgotą z lewej strony jest wykonane w plenerze Oratorium Fatimskie, na pamiątkę wciąż aktualnych objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Rzeźby figur: Matki Bożej, Hiacynty, Łucji i Franciszka oraz baranka wykonał Henryk Dąbrowski z synami Jackiem i Józefem z Janikowa, na pamiątkę pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Oratorium zostało przez p.Stanisława Karbowniczka uzupełnione ścianką i drzewem z żółtego kamienia.

W 2010 roku na ściance umieszczono dwie tablice, których treść przedstawia Objawienia Fatimskie z roku 1917. jedna tablica przybliża treść objawień Anioła, zaś druga przekazuje Objawienia Matki Bożej.

Od 2010 roku od maja do października włącznie, w dniach 6-13 odbywają się w Sanktuarium na Eremach Jerycha Fatimskie. 13 dnia miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej następuje błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przejście z Eremów do Sanktuarium gdzie jest Adoracja Krzyża Świętego, Apel Jasnogórski i wyrusza procesja do Oratorium Fatimskiego ze świecami w ręku. W Oratorium jest modlitwa i zakończenie Jerycha. Jerycha Fatimskie w Sanktuarium są modlitewnym włączeniem w Wielką Nowennę Fatimską.

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskaj swoje hasło

Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło, aby zresetować